AK PARTİ’DE DEVİR TESLİM

AK PARTİ’DE DEVİR TESLİM

Posted on 28Ara

AK PARTİ’DE DEVİR TESLİM

by adminCategories Basın, Haberler
AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın istifasından sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmeleri sonucunda AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever oldu. AK Parti Sakarya İl Teşkilat Binası’nda devir-teslim töreni yapıldı.
Devir-teslim töreninde Sakarya’da bulunan Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Fevzi Kılıç, Yeni İl Başkanı Yunus Tever, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Kadın Kolları ve Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı, AK Parti Yönetim Kurulu temsilcileri katıldı.
Törende Sakarya’da bulunan Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Fevzi Kılıç, Yeni İl Başkanı Yunus Tever basın açıklamasında bulundular.
BEŞ ŞEHİRDEN BİRİ SAKARYA
Devir-teslim töreninde konuşan Kayseri Milletvekili ve MTTB Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel, “Sakarya, Türkiye genelinde tüm belediyelerinin AK Parti’den olma özelliğine sahip beş şehirden biri. Yaptığımız bu devir-teslim törenleri de hizmet yarışında görev değişikliğidir. Bu törenler AK Parti Teşkilatını AK Parti sayısını arttıracak şekilde, kervandan kimseyi eksiltmeden, yeni gelenleri, yeni görev alanları da kervana dahil edecek şekilde AK Parti ailesinin büyüdüğü törenlerdir. Bu nedenle son derece memnunuz” diyen Karayel, devir-teslim töreninde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.
YÜCE TEVER’i TEBRİK ETTİ
Basın toplantısında Milletvekili Karayel’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, yeni görevinde Yunus Tever’e başarılar dileyip, tebrik etti. Yüce, “Bu zamana kadar 5 görev aldım, 5 görev teslim ettim. Görev alırken duymadığım sevinci, görevimi teslim ederken yaşadım. Hayatta en güzel şey size verilen görevi layıkıyla, özveriyle, zevkle, muhabbetle yapıp, vakti geldiğinde de görevini teslim etmektir. Bugün hem vekil başkanımız, hem kadim başkanımız, büyük bir keyifle, büyük bir onurla, sevdiğimiz kardeşimiz Yunus Tever’e İl Başkanlığı görevini teslim etmiştir. Yeni görevi hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
FEVZİ KILIÇ DUYGULANDI
Devir-teslim töreninde konuşan eski AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç törende duygulu anlar yaşadı. Kılıç, “Siyaset; inaç, emek ve heyecandır. Hizmet yolunda aşk olmadan başarı ve istikrarda olmaz. Bu yolda yürürken daima ileri, daha iyisi için çalışmaya gayret gösterdim, göstermeye de devam edeceğim. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz devir-teslim başta Yunus Tever kardeşime ve tüm teşkilatımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
SAKARYA BİZE EMANET
Fevzi Kılıç’ın ardından konuşan yeni AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle dün il başkanlığı görevinin tarafına tebliğ edildim. Sakarya bize emanet edildi. Bu görevi birlik ve beraberlikle sonuna götüreceğiz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin” dedi.

Back to Top